CWDM , OADM , OPTIČKI / SVJETLOVODNI SPLITERI

CWDM SPREŽNIK

CWDM

CWDM (Coarse Wavelength Division Multiplexing )optičke module radi lakšeg rukovanja isporučujemo u obliku metalnih kućiišta ili 19"-nih optičkih razdjelnika .CWDM moduli mogu biti terminirani optičkim konektorom prema projektnim zahtjevima a najčešće su to SC/LC/FC konektori u PC ili APC izvedbi.Broj kanala 2/4/8/16(18) prema CWDM spektru ITU-T G 694.Upotrebom CWDM modula možete višestruko povećati kapacitet optičkie niti te tako smanjiti ulaganje u kabelski sustav.Postojeća Gigabi Ethernet oprema se upotrebom CWDM SFP modula i pretvornika lako može prilagoditi za rad u CWDM sustavu.Sustav može raditi u simplex ili full duplex načinu zavisno od raspoloživih resursa na kabelskom sustavu i potrebnim kapacitetima.

OADM ADD DROP MULTIPLEKSER

OADM

OADM(optical add/drop mux) je vrlo sličan CWDM modulu pa čak i dijele iste sastavne komponente samo je konfiguracija izmjenjena.Upoterbom OADM modula postižemo veću fleksibilnost sustava te se otvaraju mogućnosti rekonfiguracije valnih duljina unutar CWDM sustava.OADM module isporučujemo u standardnim plastičnim kućištima koja su predviđena za ugradnju ili kao samostalne jedinice u metalnom kućištu sa potrebnim optičkim konektorima.

SPLITER OPTIČKI SVJETLOVODNI

FO SPLITTER

Fiber optic splitter ili jednostavnije optički spliter je pasivni dio u optičkim mrežama koji nam omogućava distribuciju podataka u više točaka te može raditi preko jedne niti u full duplex modu.Primjer gdje susrećemo takvu opremu su FTTH sustavi odnosno Gigabitne PON mreže.Optičke splitere isporučujemo u 19-nim panelima sa LC/APC , SC/APC ili FC/APC konektorima.Konstrukcija splitera (PLC/FBT) i množitelj određuje njegovu hijerarhijsku poziciju unutar pasivnog sustava.Standardni modeli u simetričnim podjelama 1:2,1:4,1:8,1:16,1:32,1:64 ili 1:2 u asimetričnim podjelama.